Sklep wyposazenie wnetrz

Aby zacząć sklep mięsny i mięsno-wędliniarski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Jakie urządzenia, sprzęty oraz dodatki są obowiązujące w handlu z wynikami mięsnymi?

Przede wszystkim trzeba zakupić chłodnie, zamrażalniki i lodówki, w których przechowuje się i wystawia produkty mięsne do sprzedaży. Istnieje sporo sposobów chłodni, które sprawdzą się w handlu: lady, regały, szafy i witryny chłodnicze. Też jest z narzędziami mrożącymi, w których chowa się mięso – wśród nich dokłada się witryny, zamrażarki, wyspy lub i szafy mroźnicze. Ciekawym programem, szczególnie w krótszych placówkach, jest zakup lodówko-zamrażarek, pełniących rolę magazynu na ponadprogramową partię towaru.

Dodatkowy towar warto nosić nie ale w magazynie, lecz i w małej komorze przechowalniczej na sali sprzedaży. Opiera się ją pod wystawą, dzięki czemu właściwie można uzupełniać artykuł na półkach ekspozycyjnych. Wskazana jest również lada ekspediencka, na której kręci się i ładuje towar. W większych sklepach mięsno-wędliniarskich dodatkowo potrzebne jest bycie pomieszczenia chłodniczego ze pewną, odpowiednio niską temperaturą, będącego do składowania towaru.

Pozostały sprzęt niezbędny w zakładzie mięsnym to siła, ostre noże, kloc masarski i tasak oraz krajalnica. Waga powinna mieć dosyć trudny i widoczny wyświetlacz, tak by zarówno sprzedawca, kiedy a użytkownik mogli widzieć wynik ważenia. Natomiast kloc masarski z tasakiem konieczny jest do porcjowania mięsa z kością. Podobnie jest z nożami do cięcia mięsa, oraz nie warto na nich oszczędzać. Z serii dobra krajalnica powinna posiadać regulację grubości plastra. Idealnie, jeśli noże do krajalnic wykonane są z chromowanej stali węglowej lub stali nierdzewnej. Takie noże do krajalnic posłużą wiele lat.

Ponadto pomocne jest zaopatrzenie się w wilka do ciała, służącego do prowadzenia mięsa na życzenie klienta. Lecz nie stanowi więc potrzebny element wyposażenia sklepu. Prócz wymienionych niezbędna jest również kasa fiskalna, środki czyszczące, myjące i owadobójcze, pojemniki do składowania towaru i dodatkowe meble sklepowe. Potrzebne istnieje jeszcze zainstalowanie klimatyzacji, która wspaniała jest w mieszkaniu właściwej temperatury w klasie sprzedaży – szczególnie latem. Drogie istnieje ponad oświetlenie, które może znacząco poprawić wyniki sprzedaży. Specjalne oświetlenie podkreśla naturalny kolor mięs i wędlin otrzymujących się na wystawie.