Odkurzacz centralny z funkcja prania

Systemy centralnego odkurzania, w przeciwieństwie do tradycyjnych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w otoczeniu odkurzanego miejsca. W dawnych odkurzaczach filtry nie są w stopniu zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, jakie spotykają się w miejscu. Dodatkową zaletą systemów centralnego odkurzania istnieje i bardzo delikatna praca. Instalacja centralnego odkurzania jest jednak znacznie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w kwestie rurek i przewodów, które staną pochowane w ścianach, pod podłogą, a nawet nad sufitem.

System ogrzewania odkurzania kieruje się z niewiele elementów. Pierwszym i najważniejszym z nich jest firma centralna. Do niej uzupełnione są sztywne rury, które doprowadzają do centrów ssących zamontowanych w granicach. Końcówkę elastycznego węża ubiera się do najszybszego gniazdka także dzięki temuż potężna już przystąpić do usuwania zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna potrafi być modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Jest ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Przeważnie jest położona w wnętrzach gospodarczych, takich jak garaż lub piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej dopasowuje się z silnika wyposażonego w turbinę, która pracuje podciśnienie. Elementem składowym istnieje dodatkowo separator zanieczyszczeń i pojemnik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na konkretniejsze i lżejsze. Im świętszy tym powietrze będzie doskonale przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają usunięte w biurowcu w głównych pomieszczeniach. W blokach jednorodzinnych do dokładnego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy tylko jedno gniazdo ssące.