Gabinet kosmetyczny kasa fiskalna

Rok 2015 roku przyniósł zmiany dla lekarzy prowadzących działalność gospodarczą. Od 1 marca ubiegłego roku w mało każdych gabinetach pojawiły się kasy fiskalne elzab mini e. Lekarze liczący się z pacjentami zostali zobowiązani wszystkie przychody ewidencjonować za usługą tego urządzenia. Mimo protestów środowisk medycznych rozporządzenie ministra w historii kas fiskalnych zostało zawarto w działanie.

Podnoszono zarzut, że wizyty domowe będą bardzo, a emerytowani lekarze zwolnią z wykonywania działalności, z względu trudności z obsługą kasy. Zarzuty pokazały się chybione. Sprzedawcy kas mają w prostej możliwości zarówno małe, mobilne urządzenia, jak także mocne przeznaczone dla gastronomii i handlu. Nie wolno i zgodzić się ze stwierdzeniem, że obsługa kasy jest trudna. Przykładem tylko mogą być pomocy medyczne. Lekarz oferujący usługi ratujące życie, wystarczy, że na kasie będzie posiadał zaprogramowane 2 lub 3 pozycje. Dodatkowym celem jest wyłącznie wydrukowanie raportu dobowego oraz miesięcznego. Ponadto raz na dwa lata musi być przeprowadzony przegląd kasy, przez uprawnionego do ostatniego serwisanta.

Według obowiązującego rozporządzenia Ministra Finansów nie tylko gabinety lekarskie zostały zobligowane do zapoznania kas fiskalnych, Do innych części zawodowych będących te narzędzia z ubiegłego roku, bez sensu na wysokość obrotów zaliczymy między innymi: - prawników, - księgowych, - mechaników samochodowych, - fryzjerów, - kosmetyczki.

Obowiązujące obecnie rozporządzenie traci moc 31 grudnia 2016 roku. Może w roku 2017 wszyscy przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż oraz dający usługi na sytuacja osób fizycznych nieprowadzących działalność gospodarczą. Jak sądzi Ministerstwo Finansów stanowi ostatnie niepowtarzalny ćwicz na okazję z szarą strefą w handlu i pomocach.

Budzi się pytanie, czyli w latach następnych jeszcze będzie ważna zastosować z ulgi na zakup kasy. Obecnie liczy ona 700 zł. Może spośród niej wziąć każda osoba, jaka w okresie zainstalowała kasę oraz prawidłowo powiadomiła o tym urząd skarbowy. Urząd skarbowy ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku o zwrot 700 zł. Czy będzie można zastosować spośród obecnej pomoce w latach następnych, wyjaśni się jak Ministerstwo opublikuje nowe rozporządzenie.